fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Прoменливо облачно и нестабилно, со повремен пороен дожд и грмежи

Од сабота до средината на следната седмица подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран

Прoменливо облачно и нестабилно, со повремен пороен дожд и грмежи. Локално, особено попладне ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 20.08.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 19 33 тетово 18 32 маврово 14 25 охрид 17 29 битола 16 32 прилеп 17 31 кр.паланка 16 29 св. николе 18 32 штип 19 33 берово 13 28 дкапија 20 34 струмица 18 33 евгелија 22 36 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија YB-7“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од сабота до средината на следната седмица подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран. Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално повремено ќе има појава на невреме со пообилен дожд (над 30 л/м2) за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер (над 60 км/час) и појава на град. Температурите значително ќе се намалат. Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст кој вели „ден недела (21.08) понеделник (22.08) време вторник (23.08) среда (24.08) ветер четврток (25.08) променлив 12 до 21 променлив мин.тем. (C) мак.тем. (C) ув 11 дo 18 25 до 33 12 до 19 24 до 32 11 до 18 5 25 до 32 11 до 19 5 24 до 33 5 26 до 33 6 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close