fbpx
ВестиТоп вести

Протест на пелагониските млекари – министерот Димковски вели ќе се исплатат субвенциите

Пелагониските сточари  повторно протестираа пред канцелариите на Подрачната единица на Министерството за земјоделство во Битола. Тие се незадоволни од неисплатените субвенции, ниската откупна цена и недоволната поддршка на ова производство.

Министерот за земјоделие, Трајан Димковски денеска изјави дека третата фаза од субвенциите ќе бидат исплатени.

извор: ТВ Тера

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close