вести

28 милиони денари субвенции неделава ќе легнат на сметките на 544 овоштари

subvencii1

На сметките на 544 овоштари неделава треба да легнат 28 милиони денари.

Тоа е сумата која МЗШВ предвидува да ја исплати како субвенција.

Покрај овоштарите неделава отштета треба да добијат и лозарите и погодените од штетите кои настанаа при невремето во Гази Баба.

Од кабинетот на министерот посочуваат дека се прават напори да им се излезе во пресрет и земјоделците и на овоштарите од преспанската околина.


 

фактор

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close