fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Нова странска инвестиција во ТИРЗ Струга, официјално отворање на „Магна Мирорс“

„Магна Мирорс“ ќе произведува автомобилски системи, модули и компоненти кои се испорачуваат на најзначајните производители на автомобили во светот.

Во Технолошко-индустриската развојна зона во Струга денеска ќе биде отворена канадската компанија „Магна Мирорс“ која произведува автомобилски системи, модули и компоненти кои се испорачуваат на најзначајните производители на автомобили во светот.

„Магна интернационал“ е канадска компанија со глобално седиште во Онтарио-Канада, која дизајнира, развива и произведува автомобилски системи, модули и компоненти.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close