fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

8 милиони денари за обновување на Домот на културата во Куклиш

Министерот Горан Милевски вели дека изгорениот и уништен објект на поранешниот Дом на културата во село Куклиш, Струмица го враќаме во функција

Изгорениот и уништен објект на поранешниот Дом на културата во село Куклиш, Струмица го враќаме во функција.
Министерството за локална самоуправа заедно со Општина Струмица, на иницијатива на градоначалникот Костадин Костадинов во сооднос 50% – 50%, ќе инвестираат оваа година 8 милиони денари за обновување на Домот на културата во Куклиш.
Со реализација на првата фаза од реконструкцијата на објектот го правиме првиот чекор на враќање на културата и културните настани и во руралните средини во Струмица.
Можно е да е слика од надвор
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close