fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

До среда ќе се задржи сончево и многу топло

Дневната температура насекаде ќе биде над 30, а наместа ќе достигнува до 40 степени.

Сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. UV=8

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 10.06 2024 Град Тмин. Тмакс. Ckonje 18 37 Тетово 17 35 Маврово 14 26 16 Kp. Паланка 30 16 Ckonje 34 Охрид Битола Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 18 Тетово 33 Св. Николе Я 16 32 18 Маврово Я 35 19 36 Берово 13 Штип Штип Берово Д. д.Капита Струмица Гевгелика 30 ㅈ 19 37 18 19 Д. Капиа Охрид Прилеп 35 37 Струмица Бигола Гевгелига гелита ув YB=9 9“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Слични написи

Back to top button
Close