fbpx
ВестиТоп вести

„ АГРО-БИЗНИС МУАБЕТИ“ организира Зелена берза

ЗЕЗ „Зелена Берза“ Ве поканува на „ЕСЕНСКИ САЕМ“ – саем за промоција на локалното земјоделско производство . Во склоп на саемот е организирана и панел дискусија „ АГРО-БИЗНИС МУАБЕТИ“ каде на Вашите прашања ќе одговараат експерти од сите области на земјоделието. 

 

Дојдете и запознајте ги локалните производители, чувари на традицијата, хранители на општеството, но и разјаснете ги Вашите дилеми преку прашања со нашиот стручен тим и размена на искуства со нашите членови. 

Ќе дискутираме, прашуваме, муабетиме и дружиме.  

Место: Ресторан при Хотел ПРЕМИЕР (на Лавчански пат)

Време: 20.12.2018 од 10:00-15:00 часот

Ве очекуваме

Ваша Зелена берза

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close