fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Наскоро читајте-Се чуваме сами, најсигурен карантин од корона вирусот е земјоделието, велат земјоделците

 

Наскоро ќе читате на оваа тема:

Што е актуелно во земјоделието? На што треба да обрнат внимание земјоделците со есенските посеви и до каде се подготовките за пролетната сеидба?

Што мислат земјоделците и како се заштитуваат од корона вирусот?

 

Слични написи

Back to top button
Close