fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Арамии од кој еден малолетник краделе во фирма на ЗК Пелагонија во село Радобор

Неофицијално дознаваме дека тоа е фирмата во село Радобор каде  работи и Фабриката за сточна храна  во која се произведуваат концентрати за сите категории на говеда. 

На 09.05.2023 од страна на криминалистичката полиција на СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесена е кривична пријава против Н.М.(18), К.М.(23), З.М.(22) и малолетник, сите од Битола, поради основи на сомнение дека на 02.05.2023 се обиделе да извршат тешка кражба во фирма во Радобор, битолско.  Во извршениот службен разговор во СВР Битола, пријавените го признале во целост кривичното дело.

Неофицијално дознаваме дека тоа е фирмата на ЗК Пелагонија во село Радобор каде  работи и Фабриката за сточна храна  во која се произведуваат концентрати за сите категории на говеда.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close