fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Бачовски-Пред празникот „Св.Трифун“ ќе бидат исплатени субвенции за лозарите

Продолжува исплатата на субвенциите за земјоделците

-Нашата тендеција, како и изминатите години, е традиционално пред „Св. Трифун“ , пред 14 февруари субвециите за лозарите да бидат исплатени. Агенцијата работи на изработка на барањата, очекувам дека за дваесеттина дена субвенциите ќе бидат исплатени, потврдува  Никица Бачовски директор на Платежната агенција.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close