fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес портокалово ниво за опасност од високи температури

Не излегувајте од дома без потреба

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес ќе се задржи сончево и многу топло време. Според прогнозираните и пресметаните гранични вредности на екстремни температури од УХМР, на територијата на нашата земја ќе биде активно портокалово ниво за опасност од високи температури.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 12.06 2024 Град Тмин. Тмакс. Ckonje 17 37 Тетово 16 36 15 Маврово Охрид 27 Kp. Паланка 14 Ckonje Битола 31 16 Тетово 36 18 Прилеп Кр.Паланка Св. Св.Николе Николе 14 34 33 Св. Николе Маврово 지 17 Штип 36 18 Берово Штип 13 36 32 39 18 Берово Д.Капила Струмица Гевгелила 牙 Прилеп 0 хрид Д. Капита 17 37 20 Струмица 40 Битола Гевгелига Гевг елига УВ YB=9“

Сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. UV=9

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close