fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиВино

Денес презентацијата на најголемиот регионален саем за вино Wine Vision by Open Balkan

Настанот е во организација на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во тесна соработка со министерствата на Србија и Албанија.

Денес во Скопје презентацијата на најголемиот регионален саем за вино и успешна винска приказна Wine Vision by Open Balkan.

Настанот е во организација на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во тесна соработка со министерствата на Србија и Албанија.

Предвидени се свечени обраќања на премиерот Ковачевски и министрите за земјоделство на трите држави членки на Open Balkan.

Настанот ќе се одржи денес (сабота) 10.06.2023 година со почеток во 13:00 часот, на летната тераса во Клубот на пратеници, Скопје.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close