fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес сончево, натпросечно топло наместа и 40 степени

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес ќе биде сончево и многу топло со натпросечни температури, а земјата ќе биде во портокаловата фаза за опасност од високи температури.

Нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ што ќе предизвика времето да биде претежно сончево и натпросечно топло. Утринската температура наместа нема да се спушта под 20 степени, а максималната дневна насекаде ќе биде над 30, а наместа и 40 степени. Утре ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер, а во недела попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close