fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес сончево. Во следните денови ќе се задржи релативно топло време

-4 Берово, -3 Маврови Анови, -2 Битола, Крушево, -1 Демир Капија, Струмица, Дебар, Гевгелија, 0 Скопје-Петровец, Штип, Претор, Крива Паланка, 1 Тетово, Охрид, Прилеп, Кавадарци, 2 Велес, Куманово, Виница, 3 Скопје-Зајчев Рид.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 21.02.2024 град тмин. тмакс. Ckonje 0 15 тетово 0 12 маврово -4 6 охрид 0 12 битола -2 12 прилеп -2 11 кр.паланка 1 9 св. николе 0 14 штип 0 14 берово -3 9 д.капија 14 струмица 13 евгелија 16 тетово Ckonje св. николе маврово берово штип 1 2 3 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следните денови ќе се задржи релативно топло време, а локални врнежи од дожд ќе има од недела. Во петок и за време на викендот ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (22.02) петок (23.02) време сабота (24.02) недела (25.02) BeTep понеделник (26.02) 5 до 1 мин.тем. (°C) мак.тем. C) 1 до 6 11 до 17 2до7 13 до 18 до 4до8 8 12 до 17 3 до 8 11 до 17 10 до 15“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close