fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес врнежи од дожд, повремено со пороен карактер

-2 Лазарополе, -1 Попова Шапка, 0 Маврови Анови, Прилеп, Битола, Претор, Крушево, 1 Охрид, 5 Берово, 6 Кавадарци, 7 Крива Паланка, Тетово, 8 Скопје-Петровец, Дојран, Штип, Струмица, Куманово, Виница, Демир Капија, 9 Скопје-Зајчев Рид, Велес, Гевгелија.

Oблачно и посвежо со врнежи од дожд, наместа пообилни. На планините врнежите ќе бидат од снег, а особено во западните делови на некои од повисоките места врнежите од дожд ќе преминуваат во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Врнежите ќе престануваат кон крајот на денот.
Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Можно е да е слика од мапа, радар, календар, весник и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 05.03.2024 рад тмин. тмакс. Ckonje 5 14 тетово 2 13 маврово 1 5 охрид 1 7 битола 1 прилеп 3 кр.паланка 5 св. николе 5 штип 6 берово 3 д.капија 6 струмица 6 евгелија 8 тетово св. николе маврово берово штип 10 9 10 12 13 5 13 13 12 д. Kanuja охрид прилеп струмица румнца битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close