fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денеска се очекува локален пообилен дожд со грмежи

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До четврток ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд. Во следните денови ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час). Пораст на температурата се очекува кон крајот на седмицата.

Претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), локално поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.
Во Скопје претежно облачно со врнежи од дожд, во делови од котлината повремено поројни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 14.05.2024 рад Тмин. кп Тетово Тмакс. 13 18 12 16 Маврово 5 10 Охрид Битола 11 Kp. Паланка 17 Ckonje 10 18 Тетово 10 Св. Николе 17 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 8 14 14 Маврово Штип 17 14 Берово 18 Берово 7 ㅈ 13 15 19 Д.Капита Струмица евгелита Штип ス Д. Kanuja Струмица Охрид 13 15 Прилеп 18 18 Бигола Бит Гевгелита“

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close