fbpx
ВестиТоп вести

До 15 јуни се поднесуваат барања за субвенции за предадено млеко

 

Се  известуваат сите млеко производители дека  започна поднесувањето  на барања за субвенции за млеко, втора фаза, за месеците  јануари, февруари, март и април 2019 од програмата за директни плаќања за предадено  кравјо, овчо и козјо млеко.

Барањата треба  за млеко може да ги поднесат во ПЕ на Министерството за земјоделство шумарство и водо стопанство во  Битола и во дисперзираните канцеларии во општините Новаци и Могила.

Рокот за поднесување трае до 15 јуни, информираат од ПЕ МЗШВ Битола.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close