fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Доаѓаат тропски температури, до крајот на неделата до 41 степен

Максималните температури во следната работна недела од 37 до 41 степен

Претежно сончево со умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе се искачи до 9.

Во Скопје сончево со слаб до умерен, повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи меѓу 25 и 33 степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (11.07) среда (12.07) време четврток (13.07) петок (14.07) ветер сабота (15.07) променлив 12 до 22 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) ув 13 до 23 променлив 28 до 37 14 до 24 променлив 31 до 39 15 до 25 9 33 до 40 14 по 25 9 34 1о 41 9 32 до 40 9 9“

Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 26 до 35 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close