fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

ФОТО: Српска министерка за земјоделие накитена со колбаси

Српската министерка за шумарство, земјоделство и водостопанство Јелена Танасковиќ пред неколку дена ја отворила продавницата за колбаси во Турија и била снимена со колбас завиткан околу вратот, пренесува Нова.рс.

 

Српската министерка за шумарство, земјоделство и водостопанство Јелена Танасковиќ пред неколку дена ја отворила продавницата за колбаси во Турија и била снимена со колбас завиткан околу вратот, пренесува Нова.рс.

Завиткана во колбас излезе на сцената.

Станува збор за малку познат, нов српски министер. Во времето кога беше избрана за министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, таа беше државен секретар во Министерството за екологија и заштита на животната средина. Една година пред тоа Јелена Танасковиќ беше државен секретар во Министерството за финансии на Синиша Мали.https://4news.mk/

 

https://twitter.com/PredrMiletic/status/1629763016831926272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1629763016831926272%7Ctwgr%5Ed965da932ec05972208be55c184c53a99f4e6c4c%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2F4news.mk%2Ffoto-srpska-ministerka-se-zakiti-so-kolbasi%2F

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close