fbpx
Вести

Гази Баба ќе им доделува помош на земјоделците

Општина Гази Баба објави јавен повик за прибирање барања за користење средства од буџетот за финансиска поддршка на земјоделци и вршители на земјоделска дејност.

gazi baba kje im dodeluva pomosh na zemjodelcite

 

Од Општината велат дека со доделување на помошта се врши едукација на земјоделците за правилна употреба на минерални ѓубрива при одгледување на нивните земјоделски производи, развој на земјоделство на територија на Општина Гази Баба и спроведување добра земјоделска практика.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close