fbpx
Агро бизнисМакедонијаТоп вести

Големи гужви пред откупниот пунк на Сокотаб во Прилеп, тутунари чекаат над 8 часа

Тутунари обвинуваат дека за на вага се влегува преку ред

Големи гужви се од ноќеска пред откупниот пункт на Сокотаб во Прилеп каде тутунари чекаат и по 8 часа за откуп.

Тутунари од Прилеп се жалат дека од 3 часот рано изутринава се пред откупниот пункт и се уште не можат да го предадат тутунот, зошто како што велат и предавањето се врши со „пријатели“ па селективно се пропуштаа  тутунарите.

-Чекаме повеќе од 8 часа, и кога ќе дојдиме на ред се некој се пропушта пред нас. За се се фаќаат пријатели, се жали тутунар за Зелена берза.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close