fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

И денес сончево и натпросечно топло

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: ќе се задржи стабилно и суво.

Наутро со услови за појава на мaгла понекаде во котлините. Преку денот сончево и натпросечно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец.
Во Скопје претежно сончево со мала локална облачност и тивко.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 06.02.2024 рад мин. макс. Ckonje -2 16 тетово 1 16 маврово 2 12 охрид 1 13 битола -2 16 прилеп 1 17 кр.паланка 1 св. николе 1 штип 1 берово -3 д.капија -1 струмица 0 евгелија 3 тетово св. николе маврово берово штип 16 16 16 14 17 19 21 д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: ќе се задржи стабилно и суво. Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Во текот на работната недела дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината иако постепено ќе опаѓаат.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close