fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

И студот и снегот се вратија. Во наредните денови стабилизирање на времето

Температурите од -6 утринските до максимални 14 степени преку денот

Умерено облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Во Скопје умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус 6 до 14 степени.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 17.03.2023 рад тмин. тмакс. скоnје 1 12 тетово 0 11 маврово 6 охрид -2 битола 3 прилеп 2 кр.паланка 2 св. николе 1 штип 1 берово 3 дкапија 2 струмица 2 евгелија 3 тетово св. николе маврово 4 9 10 9 8 1 12 7 13 12 14 берово штип д. Kanuja прилеп охрид струмица бигола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе преовладува стабилно време со пораст на дневната температура.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎AeH ca6oTa (18.03) HeAeлa (19.03) Bpeme noHeAeлHиK (20.03) BTopHиK (21.03) Bemep cpeAa (22.03) npomeHлиB npomeHлиB mиH.Tem. (C) maK.Tem. (°C) Ao Ao 2 12 Ao 18 -2 ፍቅችች 4 Ao 14 Ao 20 0 Ao 6 16 Ao 22 1 שלירማ Ao 6 16 Ao 21 15 21‎“‎

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close