fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури

Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен.

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
ПРОДОЛЖУВА ТОПЛИОТ БРАН со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.
Времето во следните денови:
Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (02.08) вторник (03.08) време среда (04.08) четврток (05.08) ветер петок (06.08) 15 до 25 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) ув 13 по 24 36 до 43 13 до 23 34 до 42 до 24 9 35 до 42 13 до 23 9 34 до 42 9 33 до 40 9 9“
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close