fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Исплата на штетата од елементарни непогоди на 729 овоштари од Росоман за 2021 година

ПРОВЕРЕТЕ СМЕТКИ!На сметките на 729 овоштари исплатени 33.760.718 денари за надомест на штета од елементарните непогоди кои ги зафатија овошните насади во 2021 година.

Исплатен е надомест за штета од елементарни непогоди на 729 овоштари од Росоман, информираше росоманскиот градоначалник Стојан Николов.

-Денес врз основа на одлука на Влада бр.41-3162/1, на сметките на 729 овоштари исплативме 33.760.718 денари за надомест на штета од елементарните непогоди кои ги зафатија овошните насади во 2021 година. Владата излезе во пресрет на нашите овоштари и покажа вистинска грижа за овоштарите, се со цел одржување на насадот, соопшти Николов.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close