fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Ковачевски и Николовски во посета на откупен пункт на тутун во Прилеп

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе имаат средба со менаџментот  на Тутунскиот комбинат во Прилеп, по што ќе посетат откупен пункт на тутун.

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе имаат средба со менаџментот  на Тутунскиот комбинат во Прилеп, по што ќе посетат откупен пункт на тутун.
 
Според агендата,  премиерот Ковачевски заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на Јавно претпријатие за државни патишта Ејуп Рустеми ќе направат увид на експресниот пат  Дреново-Фариш.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close