fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Лазов: Цената на маслото за јадење нема да расте

ВИДЕО До март нема да има зголемување на цената на маслото за јадење - уверува првиот човек на велешката фабрика Кристал.

До март нема да има зголемување на цената на маслото за јадење – уверува првиот човек на велешката фабрика Кристал, објави тв 24 вести.

Горан Лазов вели дека има добар откуп на сончогледот од Пелагонија и од индивидуалните земјоделци…

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close