fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Магла на Ѓавато и на патот Тетово-Попова Шапка

Авто мото сојузот на Македонија информира дека видливоста на Ѓавато е до 50 метри, а на патниот правец Тетово-Попова Шапка од 60 до 70 метри. Поради минирање за изградба на експресниот пат А2, делница Длабочица - Чатал денеска од 13 до 16 часот ќе има прекин на сообраќајот на потегот од село Ветуница до мостот на река Блидеш.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека видливоста на Ѓавато е до 50 метри, а на патниот правец Тетово-Попова Шапка од 60 до 70 метри.

Поради минирање за изградба на експресниот пат А2, делница Длабочица – Чатал денеска од 13 до 16 часот ќе има прекин на сообраќајот на потегот од село Ветуница до мостот на река Блидеш.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close