fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Ја оставил стоката без храна и вода, кривична за лице од Крива Паланка

Пријавениот, подолг временски период ги оставал без храна и вода домашните животни во неговата фарма што било потврдено при обдукција на дел од животните.

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против И.П.(45) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „мачење животни“.

Пријавениот, подолг временски период ги оставал без храна и вода домашните животни во неговата фарма што било потврдено при обдукција на дел од животните.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close