fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Магла по одделни котлини, преку ден сончево со мала облачност

Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 20 степени.

Претпладне ќе има магла или ниска облачност по одделни котлини, а во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 20 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 17 степени.

Во наредните денови до петок времето ќе биде стабилно со утринска магла по одделни котлини. Нови врнежи од дожд се очекуваат в сабота.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close