fbpx
ВестиМакедонија

Акција за пошумување во Крушево по повод Денот на планетата Земја

Локација споменикот Слива

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска по повод Денот на планетата Земја ќе учествува во акцијата за пошумување што ќе се одржи во Крушево, кај споменикот Слива.

Настанот е во рамки на програмата „Добра земјоделска пракса”, а според најавите, ќе присуствуваат и градоначалникот на Крушево, Томе Христоски и претставници од компанијата „Секе”.МИА

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close