fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Македонско јагнешко на бугарските трпези за Велигден

Бугарската Агенцијата за храна соопшти дека квалитетот на македонското јагнешко бил потврден со контрола на земените мостри од секоја пратка.

Околу 200 тони јагнешко месо со потекло од Македонија е увезено во Бугарија пред Велигденските празници.

Бугарската Агенцијата за храна соопшти дека квалитетот на македонското јагнешко бил потврден со контрола на земените мостри од секоја пратка.

Останатото јагнешко месо било увезено од Хрватска и Нов Зеланд.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close