fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Малиот Адис Сулејмани од село Дејковец секој ден е меѓу стоката и му помага на татко му

Сточарот Џенур Сулејмани има со што да се гордее! На неговата фарма има 300 овци и 70 крави

Сточарот Џенур Сулејмани од село Дејковец, општина Зелениково одгледува 70 крави и 300 овци. Тој  е голем сточар и секојдневно ангажиран околу фармата, а во работата му помага и неговиот син Адис, кој иако се уште е дете има голема љубов кон стоката.  Џенур вели има со што да се гордее, сточарството се учи од мали нозе.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close