fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Малолетничка се превртела со трактор во Кумановско, загинал 63-годишен сопатник

Трагедија во Куманово

МВР информира дека вчера попладне во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с. Тромеѓа, Кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и паднал во канал.

На местото на несреќата починал сопатникот М.С.(63) од с. Младо Нагоричане, а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.

Со телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Општата болница Куманово.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close