fbpx
Вести

Медот за Honey Nut Cheerios се прави во билборд

Познатиот американски бренд за производство на житарки Cheerios, „ангажираше“ 100.000 пчели во рамките на нивната кампања „направено со вистински мед“.

medot za honey nut cheerios se pravi vo bilbord

 

Локалниот пчелар Брент Диксон се грижи за овие пчели, кои наместо во вообичаените сандаци, сместени се во билборд.

За изработка на оваа рекламна кампања ангажирана е рекламната агенција Saatchi & Saatchi NY

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close