fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Мемет Синани од Камењане – Нашето злато е нашата пченица

Квалитетна пченица е произведена од Мемет Синани, исклучително професионален земјоделец, човек кој ги мотивира младите да го продолжат земјоделството во нашата држава, објави Федерација на фармери.

Сите си имаат свои богатства, така што нашето злато е домашната произведена пченица. Фотографиите се направени во село Камењане, тетовско, а квалитетна пченица е произведена од Мемет Синани, исклучително професионален земјоделец, човек кој ги мотивира младите да го продолжат земјоделството во нашата држава, објави Федерација на фармери.

Можно е да е слика од 1 лице

Можно е да е слика од елен и трева

Можно е да е слика од комбајн

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close