fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Министерот Николовски ќе го потпише договорот за подготовка на техничка студија за интеграција на пловечки фотоволтаични постројки во Националната мрежа за наводнување

 На настанот свое обраќање ќе има министерот Николовски, амбасадорот на Кралството Шпанија, Хозе Луис Лозано Гарсија и претставници на компанијата консултант ГЛОБАЛТЕК.

Вторник (16.01.2024), со почеток од 10 часот министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со фирмата консултатн ќе го потпишат договорот за подготовка на техничка студија за интеграција на пловечки фотоволтаични постројки во Националната мрежа за наводнување.

 На настанот свое обраќање ќе има министерот Николовски, амбасадорот на Кралството Шпанија, Хозе Луис Лозано Гарсија и претставници на компанијата консултант ГЛОБАЛТЕК.

 Настанот ќе се одржи во големата сала за состаноци во министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close