fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Министерот Николовски ќе учествува на 16-тиот работен состанок на министрите за земјоделство од Југоисточна Европа, во Будва, Црна Гора

Министрите за земјоделство од Југоисточна Европа на работниот состанок ќе разговараат за идниот развој и регионална соработка во секторот земјоделство и руралниот развој во регионот на Југоисточна Европа.

Ве известуваме дека министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ќе учествува и ќе се обрати на шеснаесеттиот работен состанок на министрите за земјоделство од Југоисточна Европа, кој ќе се одржи на 15.11.2022 година, во Будва, Црна Гора.

Министрите за земјоделство од Југоисточна Европа на работниот состанок ќе разговараат за идниот развој и регионална соработка во секторот земјоделство и руралниот развој во регионот на Југоисточна Европа.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close