вести

„Мисириан“ започна со исплата на тутунот од годинешната реколта

Грчката компанија „Мисириан“ од вчера започна со исплата на тутунот од годинешната реколта, соопштија од компанијата.

Откупот на тутунот се одвива непречено, а очекуваат да го исполнат планот и да откупат 1500 тони тутун, колку што имаат склучено договори со тутунопроизводителите.


 

brif

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close