fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Млади мажи од Прилеп и село Алдинци фатени со дрога

ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.П.(32) од Прилеп и Е.И.(30) од с.Алданци затоа што кај нив била пронајдена и одземена прашкаста материја

На 10.01.2023 на крстосницата од улиците „Мице Козар“ и „Круме Волнароски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.П.(32) од Прилеп и Е.И.(30) од с.Алданци затоа што кај нив била пронајдена и одземена прашкаста материја. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close