вести

Многу земјоделски производи завршуваат во отпад

domati

Земјоделците имаат проблем со пласманот. За оваа стара болка експертите велат дека е потребно во земјава да профункционира гарантираниот откуп и однапред договорената цена на производите.


 

алсат.м.тв

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close