fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

На Петровден, фестивал на жетвата во Општина Новаци

Настанот ќе се одржи на 12 и 13 јули 2022 година ( вторник и среда) во дворот и околината на манастирот Рождество на Пресвета Богородица во Новаци.

Општина Новаци оваа година започнува за прв пат со организирање на манифестацијата „Фестивал на жетвата“ кој ќе прерасне во традиционален и ќе се одржува секоја година.

Настанот ќе се одржи на 12 и 13 јули 2022 година ( вторник и среда) во дворот и околината на манастирот Рождество на Пресвета Богородица во Новаци.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close