fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Најстудено во Битола и Берово -4 степени

Променливо облачно, претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 14 степени.

30.12.2022 год. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-4 Битола, Берово, -3 Прилеп, Тетово, Лазарополе, -2 Попова Шапка, -1 Скопје-Петровец, Претор, Струмица, 0 Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Штип, Демир Капија, Дебар, Крушево, Маврови Анови, 1 Охрид, 2 Виница, Гевгелија, 3 Куманово.
ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА
Променливо облачно, претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 14 степени.
Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, преку денот променливо облачно и магливо. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close