fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Денеска студено утро, преку ден сончево и топло

Од четврток заладување

Наутро студено со слаба магла по одделни котлини, а во текот на денот претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот од север облачностa ќе се зголемува.

Во Скопје сончево и релативно топло, во делови од котлината со слаба утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 19.10.2022 рад мин. макс. Ckonje 2 23 тетово 2 22 маврово 1 18 охрид 4 20 битола 0 22 прилеп 2 21 кр.паланка 2 21 cB. николе 3 22 штип 3 23 берово 4 20 дкапија 1 24 струмица 0 23 евгелија 6 25 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во четврток ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието што ќе предизвика до сабота дневната температура да биде пониска за неколку степени. За време на викендот по котлините ќе има појава на магла.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (20.10) петок (21.10) време сабота (22.10) (22 недела (23.10) BeTep понеделник (24.10) 1 до 10 мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) до 9 17 до 23 0 до 9 променлив 16 до 21 2 по 10 17 до 21 2 до 11 20 до 25 21 до 26“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close