fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Наутро студено, преку денот сончево со ветер од северозапад

Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -1, а максималната ќе достигне од 3 до 11 степени, соопшти УХМР.

Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -1, а максималната ќе достигне од 3 до 11 степени, соопшти УХМР.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „паланка тетово времето утре 24.01.2024 град тмин. тмакс. Ckonje -5 8 тетово -7 7 маврово -7 3 охрид -4 5 битола -12 3 прилеп 9 4 кр.паланка -6 4 св. николе -6 7 штип -4 7 берово -7 4 д.капија -5 8 струмица -4 7 евгелиа 1 11 Ckonje св. николе аврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од нацрт

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close