fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Неколку прилепски села со неисправна вода за пиење

Станува збор за селата Загорани, Алинци и Лагово, каде водата не смее да се користи за пиење и не одговара за употреба.

Во три населени места во Прилепско водата за пиење е неисправна и прилепските локални власти издадоа предупредување.

Станува збор за селата Загорани, Алинци и Лагово, каде водата не смее да се користи за пиење и не одговара за употреба.

Водата од водоводната мрежа во селото Веселчани одговара за употреба.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close