fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Облачно со снег на планините и дожд во котлините

Минус 2 степени Попова Шапка, Лазарополе, 0 Крушево, 1 Маврови Анови, Битола, Прилеп, 2 Претор, 3 Берово, Дебар, Охрид, 4 Крива Паланка, 5 Тетово, Штип, Демир Капија, Струмица, Гевгелија, 6 Скопје - Зајчев Рид, Скопје - Петровец, Виница, 7 Кавадарци, 8 Велес.

Облачно и студено со врнежи од снег на планините, а од дожд на пониските места. Попладне ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од повисоките места. Во западните делови врнежите ќе бидат пообилни.
Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Во повисоките делови од котлината врнежите попладне ќе преминуваат во снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 07.12.2023 рад мин. тмакс. Ckonje 4 6 тетово 2 маврово -1 охрид 4 битола 3 прилеп 4 кр.паланка 2 св. николе 3 штип 4 берово 2 д.капија 5 струмица 4 евгелија 6 тетово св. николе 0 7 5 5 3 6 7 4 8 7 10 маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close