fbpx
Агро бизнисВестиМакедонија

Облачно, ветровито и топло до 26 степени

Во наредните денови следува период на стабилно време со благ пораст на дневната температура. 

Времето денеска ќе биде умерено, повремено значително облачно. Во крајните западни и крајните источни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 18 до 26 степени.

Во Скопје умерено облачно со слаб до умерен југозападен ветер. Минималната температура ќе биде околу 12, а максималната ќе достигне 24 степени.

Според прогнозата на УХМР, во наредните денови следува период на стабилно време со благ пораст на дневната температура.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close