fbpx
ВестиТоп вести

Оглас за млад земјоделец

 

oglas za mlad zemjodelec

Програма за реализација на инвестиција до 10 илјади евра за млад земјоделец излегува утре во дневните весници и ќе трае еден месец. Ќе можат да аплицираат сите кои имаат бизнис план, програма за реализација на инвестиција до 10 илјади евра.

– Интересот е огромен. Се интересираа многу земјоделци заради тоа што лани исплативме околу 45 милиони денари. Лани од 143 апликации поднесени, 134 се одобрени, рече заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Ванчо Костадиновски.

 

 

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close