fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиДвор и градинаЕкологијаМакедонијаТоп вестиФотогалерија

Ораници како по конец

Неверојатна фотографија што го потврдува трудот на земјоделците!

Тракторот и ова утро е во акција, ора нива во Верхајм, во близина на Франкфурт. Во ек се земјоделските работи.

Германците се познати како уредни и прецизни, такви им се и ораниците: како исцртани со линијар, објави Дојче веле на македонски.https://www.dw.com/mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close